TikTok Videoları Nasıl Üretilir?

Kısa video oluşturma ve paylaşma uygulaması TikTok hemen hemen her telefon tarafından destekleniyor. 2016 yılında kurulan sosyal medya uygulaması TikTok kısa sürede yüksek kullanıcı sayısına sahip olması ve popülerleşmesiyle neredeyse tüm dünya ülkelerinde kullanılmaya başladı. Bu büyük başarısı sayesinde dünya devi sosyal medya uygulamaları arasına giren TikTok gördüğü talebin ardından 2018 yılında, müzikten para kazanmak için Modern Sky ile bir ortaklık başlattı. Oldukça popüler olan TikTok uygulaması hem yetişkinler hem de gençler tarafından kullanılarak her yaşa hitap eden bir uygulama oldu. TikTok dünyasına yeni katılacak kişiler ise TikTok videolarının nasıl oluşturulduğunu merak ediyor. TikTok videosu oluşturmak için izlemeniz gereken tüm adımlara haberimizin içeriğinde yer verdik...

TikTok Videosu Nasıl Oluşturulur?

TikTok Videosu Nasıl Oluşturulur?

Dünyaca ünlü sosyal medya uygulaması TikTok kısa sürede popüler olan uygulamalar arasında yer alıyor. TikTok'ta üretilen kısa videolar uygulamanın kendi bünyesinde bulunan araçlarla düzenlenerek yaratıcı bir hale geldikten sonra paylaşılıyor. Kullanıcılar TikTok'ta yaptığı videolarla dikkat çekerek fenomen haline gelebiliyor, açtığı canlı yayınlarla da para kazanabiliyor. Etkili ve yaratıcı TikTok videoları oluşturmak için şu adımları izleyin;

  • Öncelikle telefonunuzdan TikTok uygulamasını açarak kullanıcı adınız ve şifrenizle TikTok hesabınıza giriş yapın,

  • Ardından açılan TikTok ana sayfasında aşağıda bulunan artı sembolüne basarak uygulamanın kamerasını açın. (TikTok'ta ilk defa video çekeceksiniz artı işaretine bastıktan sonra uygulamanın kameranıza ve mikrofonunuza erişmesine izin verin.)

  • Açılan video çekme ekranında bulunan zamanlayıcı, video hızı, güzellik efektleri gibi çeşitli araçları kullanarak videonuzu nasıl çekeceğinizi ayarlayın.

  • Ardından çekime başlamak için ekranda bulunan kırmızı video çekme sembolüne basılı tutun.

  • Ardından videonuza müzik eklemek için bir müzik seçin.

  • Videonuzu tamamladığınızda videoyu düzenlemek için sayfada bulunan kırmızı onay butonuna basın.

  • Açılan ekranda sağ üst köşede videonuz için farklı bir müzik seçebilir, ses seviyesini ayarlayabilir veya videonuzun sesini kapatabilirsiniz.

  • Ardından videonun herhangi bir karesini kapak fotoğrafı olarak ayarlayın ve sol alt köşedeki buton ile videonuza farklı efektler ekleyin.

  • Tüm bu işlemler sonrasında videonuz hazır olur ve paylaşabilirsiniz.